LIEČIVÉ RASTLINY - BYLINY - BYLINKY - INTRA

Liečivé rastliny a byliny prírodnej zmesi Intra

Zloženie prírodnej zmesi liečivých rastlín a bylín Intra

ALOA VERA GEL (Aloe barbadensis)

Má liečivé účinky na žalúdok a celý zažívací trakt. Obsahuje antibiotikum, vápnik, draslík, sodík, mangán, horčík, železo, lecitín a zinok. Pomáha liečiť hemoroidy, popáleniny, zjazvené tkanivo, peptické vredy, rezné rany, ekzémy, podliatiny, obareniny, vnútorné krvácanie a celý rad ďalších poranení a chorôb.

BOBULE ŠISANDRY (Scisandra chinensis)

Užíva sa v rôznych kombináciách už tisíce rokov. Vynikajúcim spôsobom pomáha telu prekonať únavu, stres a slabosť. Zlepšuje krvný obeh, lieči hypoglikémiu a produkciu žlče. Posilňuje a pomáha pri búšení srdca. Ďalej je vhodná pri nervovom vyčerpaní, úzkostiach, diabetu, vodnateľnosti, nočnom potení, astme, chronických hnačkách a pri pomočovaní. Je tiež silným antioxidantom.

BORIEVKA OBYČAJNÁ (Juniperus communis)

Napomáha rozširovať priedušky. Je tiež antiseptikum. Bobule borievky sú obzvlášť účinným pomocníkom pri liečení rôznych chorôb močových ciest. Je to jedno z najlepších známych diuretik. Pomáha pri liečení artritídy, kašľu, bronchitídy, alergií, sennej nádchy, cukrovky a hypoglikémie.

ČAKANKA OBYČAJNÁ (Cichorium intybus)

Užitočná pri liečení dny, reumatizmu, svalovej stuhnutosti, artritídy, žlčníkových kameňov, žltačky, ľadvinových a pečeňových problémov. Uvoľňuje hlieny a čistí krv. Obsahuje vysoký obsah vitamínov A, C a D.

ČERVENÉ KORENIE (Caspicus species)

Bohaté na vitamíny, tradične sa užíva na stimuláciu metabolizmu, v zmesiach zlepšuje a posilňuje účinok iných liečivých rastlín. Užíva sa na vyrovnanie krvného tlaku, čistenie krvi, artritídu, reumatizmus, diabetes a pri krvácaní.

ĎUMBIER LEKÁRSKY - ZÁZVOR (Zingiber officinale)

Vynikajúca liečivá rastlina na dýchacie cesty. Pomáha liečiť bronchitídu, nachladenie, koliky, kašeľ, teploty, hnačky, krvný obeh, chrípku, bolesti hlavy, zlé trávenie, pľúcne problémy, rannú nevoľnosť a žalúdočné problémy. Obsahuje proteín, vitamíny A, C, B- komplex, fosfor, železo, draslík, sodík a horčík.

HUBA REISHI (Ganoderma Lucidum)

V cisárskej Číne bola považovaná za elixír života, jej užívanie bolo vyhradené iba pre cisárov. Vynikajúca liečivá rastlina na obehový systém. Zvyšuje prietok krvi, znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak, ukľudňuje nervy, zmierňuje bolesti, lieči nespavosť, astmu, bronchitídu, angínu a posilňuje imunitný systém. Má antiseptické vlastnosti. Účinná pri liečbe nádorových ochorení.

KOZINEC (Astragalus membranaceus)

Posilňuje imunitný systém, má antiseptické vlastnosti, odstraňuje únavu, infekciu močového traktu, nefrititu, nočné potenie a prolapsy vredov do orgánov.Prispieva tiež k posilňovaniu srdcovej činnosti, ku znižovaniu krvného tlaku a hladiny cholesterolu.

KÔRA AMERICKEJ KRUŠINY (Rhamus purshiana)

Obsahuje komplex B vitamínov , mangán, stopové množstvo cínu, olova, stroncia a hliníku. Je jedna z najlepších liečivých rastlín na liečenie chronickej zápchy, nieje návyková. Má liečivé účinky na hrubé črevo, hemoroidy, žlčník, pečeň, poruchy trávenia a vysoký krvný tlak.

LEKORICA (Glycyrrhiza species)

Obsahuje vitamíny E, B- komplex, fosfor, biotin, niacin, kys. pantothenovú, lecitín, mangán, jód, bróm, zinok a stopové prvky. Je liečivým prostriedkom proti kašľu, nachladnutiu, pľúcnych potiaží, bolestiach krku. Posilňuje srdcovú činnosť, zvyšuje energiu, dôležitá pri liečení ženských nemocí, žalúdočných vredov. Má veľmi kladný účinok na lymfatický systém a hrubé črevo.

LUCERNA SIATA (Medicago sativa)

Odstraňuje duševnú a fyzickú únavu. Pomáha liečiť peptické vredy, artritídu, diabetes, alergiu, anémiu, krvácanie z nosa, problémy močových ciest, čistí ľadviny a krv. Lucerna má vysoký obsah vit. A, K, D, ďalej obsahuje vápnik, fosfor, železo, draslík, osem esenciálnych enzýmov a stopové minerály. Je to vynikajúci detoxikant. Zvyšuje odolnosť organizmu, pomáha pri liečení artritídy, rannej ztuhnutosti svalov, neuritídy, bronchitídy a fibrozoitídy.

MATERINA DÚŠKA (Thymus vulgaris)

Obsahuje veľké množstvo výživnej látky thiaminu, ďalej vitamíny C, D, B-komplex, jód, sodík, kremík a síru. Je to vynikajúce antiseptikum s hojivými účinkami. Používa sa k liečeniu plynnatosti, črevných kolík, bronchitídy, astmy, povzbudzuje chuť do jedla.

MUČENKA OPLETAVÁ (Passiflora incarnata)

Je hojne zastúpená výživnými zložkami, predovšetkým vápnikom a horčíkom. Pôsobí veľmi blahodárne na nervový systém. Používa sa na liečenie nespavosti, nervových porúch, menopausy, kŕčov, teplôt, vysokého a nízkeho krvného tlaku.

PLODY ČÍNSKEJ RUŽE (Rosa species)

Táto rastlina s radom prírodných odrôd je najlepším zdrojom vitamínu C, ktorý chráni organizmus pred infekciami a nachladením. Odstraňuje zápchu a žlčníkové problémy, problémy ľadvin a močového mechúra.

PÚPAVA LÉKÁRSKA (Taraxacum oficinale)

Je prírodným zdrojom proteínu. Obsahuje vitamín C, draslík, vápnik, sodík, stopové prvky fosfor, nikel, cín, meď a zinok. Koreň púpavy tiež obsahuje vitamín A a esenciálnu kyselinu linolenovú. Blahodárne pôsobí na pečeň a žlčník, krvný obeh, posiluje slabé tepny, znižuje krvný tlak, čistí krv, lieči kožné choroby, hypoglikémiu, zápchu a zvyšuje odolnosť organizmu.

RUMANČEK PRAVÝ (Chamomilla recutila)

Má vysoký obsah horčíka, vápnika, draslíka, mangánu, zinku, železa a vitamínu A. Ukľudňuje nervový systém, pomáha pri nervozite, spasmatoch, bolestiach hlavy, hystérii, kŕčoch, nespavosti, bronchitíde, menštruačných a žlčníkových problémoch.

SENOVKA GRÉCKA (Trigonella foenum - graecum)

Pochádza zo Stredného Východu a oblasti Stredozemného mora. Hovorí sa o ňom, že dodáva oheň a vitalitu. Pomáhá odstraňovať hlieny z dutin a zabraňuje záchvatom migrény. Zvláčňuje vnútornosti a používa sa k liečeniu žalúdočných vredov.

SLZOVKA OBECNÁ (Coix lacryma-jobi)

Vyvarený extrakt zo zŕn tvorí mucilagennú látku, ktorá je vynikajúcim zdrojom výživných látok. Pomáha pri nervovom podráždení, žalúdočných vredoch a črevných problémoch. Tiež je vhodný na zmierňovanie horúčky.

SMILAX LIEČIVÝ (Smilax medica)

Obsahuje vitamíny A, C, D, B- komplex, železo, mangán, sodík, meď, zinok a jód. Pochádza z tropických oblastí Ameriky a západnej Indie. Do povedomia širokej verejnosti sa dostal iba nedávno, pretože ho začali používať kulturisti ako svalové tonikum.

VČELÍ PEĽ (Apis pollenus)

Bohatý na výživné látky, vitamíny, minerály, proteíny a aminokyseliny. Navodzuje pocit mladosti, zvyšuje odolnosť voči chorobám, zvyšuje energiu. Používá sa na liečenie vysokého tlaku, alergií, depresií, zápchy, rakoviny, sennej nádchy, hypoglikémie a je prostriedkom pre dosiahnutie dlhovekosti.

ZELER VOŇAVÝ (Apium graveolens)

Semienka zeleru sú veľmi užitočné pri liečení takých stavov ako je artritída, dna, zadržovanie moču, nervozita, nespavosť, bolesti hlavy. Obsahujú vitamíny A, B, C, vápnik, draslík, fosfor, sodík, železo, síru a kremík.

ZIMOĽUB OKOLÍKATÝ (Chimaphila umbellata)

Viacročná rastlina, využívaná ako diuretikum indiánmi, bez dráždivých účinkov. Tvrdí sa, že dlhodobé užívanie rozpustí žlčové kamene. Užíva sa na liečenie skrofulózy a reumatických problémov. Blahodárne pôsobí pri liečení vodnateľnosti, albuminúrie, hematúrie a ľadvinových ochorení.

ŽENŠEN SIBÍRSKY (Euteherococcus senticosus )

Sibírsky ženšen sa prvýkrát dostal do povedomia verejnosti ako zázračná bylina, ktorú užívali ruskí olympionici. Farmaceutické spoločnosti preto urobili jej dôkladný výskum. Predpokladá sa, že pôsobí na žľazy s vnútorným vylučovaním a všeobecne posilňuje ich funkcie.

Lifestyles logo

Intra podporuje liečbu

» astma
» dýchacie problémy
» ochorenia dutín
» alergie
» artritída
» reumatizmus
» kŕčové žily
» hemoroidy
» poruchy krvného obehu
» zlý krvný obraz
» problémy močových ciest
» problémy s obličkami
» dna
» problémy so stolicou
» menštruačné problémy
» menopauza
» osteoporóza
» ekzémy
» bolesti hlavy
» migréna
» depresie
» problémy s pečeňou
» lupienka
» cukrovka
» chemoterapia
» problémy s krvným tlakom
» vysoký cholesterol

Intra nielen pomáha pri liečbe mnohých chorôb, ale vďaka jej schopnosti výrazne posilňovať imunitu dokáže organizmus, pri pravidelnom užívaní Intry, mnohým chorobám predchádzať.

Zloženie a vyvážený pomer liečivých výťažkov robí zo zmesi Intra jedinečný produkt prirodzenej prevencie pre zachovanie zdravia.