LIFESTYLES - INTRA - UŽÍVANIE - DÁVKOVANIE

Intra - spôsob užívania a dávkovanie

Inštrukcie pre užívanie Intry

Odporúčaná denná dávka tekutej Intry je 28ml (1 odmerka), prípadne 2 kapsule na 60kg hmotnosti. Dennú dávku si môžete rozdeliť na viac krát. Detská denná dávka je od 2,5ml, upravená tiež podľa hmotnosti dieťaťa. Intru môžete užívať kedykoľvek v priebehu dňa, najlepšie však ráno nalačno a (alebo) večer pred spaním. Dôležitá je pravidelnosť užívania, zvyknite si preto na určitú dennú dobu, kedy na dávku Intry určite nezabudnete. Nepravidelné užívanie Intry markantne znižuje jej účinky a pozitívny vplyv na organizmus.

Priaznivé účinky Intry pocítite už po niekoľkých dňoch užívania, avšak pre maximálnu efektívnosť je potreba užívať Intru minimálne tri mesiace bez prerušenia. Ak užívate Intru ako prevenciu, takúto trojmesačnú kúru by ste mali absolvovať aspoň raz ročne. V prípade zdravotných problémov je vhodné dlhodobé užívanie Intry. Vyvážený pomer liečivých výťažkov zmesi zaručuje, že sa pri dodržaní dennej dávky, nemôžete Introu predávkovať ani pri dlhodobom užívaní.

Pre ľudský organizmus je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim. To samozrejme platí, či užívate Intru alebo nie. Pite denne aspoň 3 litre tekutín. Najlepšie vodu bez bubliniek, riedené džúsy a pod. Obmedzte alkohol a kávu, prípadne nechajte časový odstup medzi nimi a Introu.

Tekutú Intru je potrebné uchovávať v chlade, prípadne pri teplote do 20°C. Pred požitím ju nezabudnite dôkladne pretriasť.

Fľaša Intry (950ml), prípadne balenie vo forme kapsulí (64ks) je štandartná mesačná dávka.

 

Deti - Intru môžu užívať deti od troch rokov.

Alergici - Intra obsahuje včelí peľ, preto by nie je vhodná pre osoby alergické na včelie produkty. Pri ostatných typoch alergií treba začať s užívaním malých dávok a postupne ju zvyšovať na bežnú dennú dávku.

Diabetici - pre diabetikov je najvhodnejšia doba pre užívanie Intry 30 minút po raňajkách alebo pri aplikácii inzulínu.

Osoby s nízkym krvným tlakom by mali Intru užívať asi hodinu pred spaním.

Kontraindikácie

Na začiatku užívania Intry môže nastať v niektorých prípadoch adaptačná reakcia organizmu, ktorá sa prejavuje miernou potivosťou, zmenou farby moču, prípadne miernymi bolesťami. V podstate ide o abstinenčnú reakciu organizmu, spôsobenú znižovaním toxických látok v tele. Táto reakcia však nie je dôvod pre prerušenie užívania Intry, znížte však dennú dávku na polovinu a po odoznení adaptačnej reakcie sa vráťte k pôvodnej dennej dávke.

 

Upozornenie - pri užívání Intry nevysadzujte Vaše súčasné lieky, ale v prípade zlepšenia zdravotného stavu konzultujte s Vašim lekárom úpravu ich dávkovania.

Lifestyles logo

Užívanie Intry v skratke

» denná dávka je 28ml, prípadne 2 kapsule na 60kg
» detská dávka je od 2,5ml
» dôležitá je pravidelnosť
» dodržiavajte pitný režim
» pred požitím pretriasť
» Intru uchovávajte v chlade